Cellulitis · Peelingi

Co warto wiedzieć o peelingu antycellulitowym?

Peeling to jeden z podstawowych zabiegów domowej pielęgnacji ciała. dobrze wybrany i często stosowany ma w zasadzie same zalety. Odmładza skórę oraz wpływa pozytywnie na jej przebarwienia i nierówności.

Co warto wiedzieć o peelingu antycellulitowym?Peeling należy dobierać do rodzaju skóry. W przypadku ceny normalnej ze skłonnością do przetłuszczania się najlepiej sprawdzi się peeling mechaniczny. Zawiera on bowiem ziarniste drobinki, które działają podobnie jak papier ścierny. Dla cery suchej i wrażliwej wskazany jest peeling enzymatyczny, który rozpuszcza martwy naskórek. Nie wymaga on wmasowywania. Cera tłusta z kolei lubi peeling typu peel-off, który po zastygnięciu ściąga się całymi płatami.

Peeling wystarczy robić raz w ciągu tygodnia. Po zabiegu skóra musi bowiem kilka dni odpocząć. Z powodzeniem można stosować go na wszystkiego rodzaju zmianach skórnych, przebarwieniach oraz bliznach potrądzikowych itd. Należy jednak uważać latem, podczas stanów zapalnych oraz w okresie ciąży. W przypadku skóry pokrytej wysypką taki peeling może spotęgować objawy.

Peeling najlepiej wykonywać przed depilacją. Porusza on bowiem cebulki włosów. Zima i jesienią wskazane są tzw. peelingi chemiczne. Pozwalają one na uporanie się z problemem przebarwień słonecznych czy przesuszoną po wakacjach skórą. Wykonywać je może jednak jedynie lekarz, który posiada odpowiedni certyfikat.

Peeling antycellulitowy stanowi jedną z najskuteczniejszych metod w walce z cellulitem. Jest bogaty w minerały i pierwiastki, które wspierają aktywność enzymów skórnych i stabilizują gospodarkę wodną organizmu. Wpływają również stymulująco ma przemianę materii oraz detoksykację. Skóra po przeprowadzonym peelingu jest dogłębnie oczyszczona i lepiej chłonie wszystkie substancje zawarte w kremach i żelach antycellulitowych.

Szczególnie warte polecenia są peelingi solne. Usuwają one cały martwy naskórek i jednocześnie poprawiają krążenie krwi. Sól ma działanie przeciwzapalne i odkażające, działa korzystnie w przypadku chorób skórnych. Dzięki swoim właściwościom skutecznie usuwa chropowata skórę np. z kolan i łokci.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *