Porady

Higiena intymna

Bardzo ważnym w życiu kobiety jest to, by nie narazić się na choroby narządów rozrodczych, o co niestety nietrudno. Dlatego też higiena intymna powinna być priorytetem każdej z nas. Rynek oferuje wiele produktów, które mogą nam w tym pomóc, a już na pewno sprawić, że pielęgnacja stanie się przyjemnym obowiązkiem.

Higiena intymnaPierwszym produktem, na który powinnyśmy zwrócić uwagę, jest płyn do higieny intymnej. Należy pamiętać, że mycie delikatnych miejsc mydłem nie jest najlepszym pomysłem, ponieważ mydło ma działanie wysuszające. Płyn nie działa w ten sposób, ponieważ ma zupełnie inne składniki. Idealnie jest, kiedy nasz płyn nie zawiera składników zapachowych, które mogą podrażniać błony śluzowe. Zresztą zawsze warto jest przeczytać skład produktu, aby później niemile się nie rozczarować. Płyn do higieny intymnej stosujemy przy każdej kąpieli. Dobrze jest też sprawdzić, jakie jest działanie specyfiku, którego chcemy użyć, to znaczy przeciwko jakim patogenom działa. Idealnie jest, kiedy nasz środek wpływa na wszystkie z nich, ale to raczej rzadkość. Większość z nich raczej ma za zadanie utrzymać właściwe pH pochwy, ponieważ wystarczy je lekko zmienić i już powstaje środowisko, w którym mogą rozwijać się niepożądane elementy. A wiadomo, że nietrudno zaburzyć florę bakteryjną pochwy, bowiem wystarczy zastosować nowy proszek do prania, nosić bieliznę z niewłaściwych składników lub zażywać antybiotyki. Zatem profilaktycznie warto stosować płyn do higieny intymnej.

Jeszcze lepszym pomysłem jest żel do higieny intymnej, który jest bardziej skoncentrowany niż płyn i zawiera więcej pożądanych składników. Mimo tego, że ma silniejsze działanie, również nadaje się do codziennego stosowania. Warto wybrać taki żel, który będzie miał jak najbardziej optymalny skład, oczywiście w zależności od naszych potrzeb, które na pewno się pojawią. Żel do higieny intymnej czy też płyn powinien zatem stać się jednym z najważniejszych kosmetyków w naszej łazience, a higiena intymna priorytetem każdej z nas.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *