Porady

Kosmetyki do opalania

Niedługo wakacje, czas wyjazdów, urlopów i wakacyjnego opalania się. Opalać się można wyjeżdżając w ciepłe kraje, nad polskie morze, ale również na działce w ogródku. Każdy rodzaj opalania wiąże się z koniecznością stosowania odpowiednich kosmetyków, by uchronić naszą skórę przed poparzeniami i szkodliwym działaniem promieni słonecznych. Wybierając się na urlop w ciepłe kraje nie należy zapominać o zabraniu ze sobą odpowiednich kosmetyków przeznaczonych do opalania.

Kosmetyki do opalaniaNajważniejszy jest wysoki filtr do ciała, jak i filtr do twarzy, który uchroni naszą skórę przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych, sprawi że opalenizna będzie zdrowsza i będzie lepiej się utrzymywać. Jednak najważniejszym działaniem filtrów jest ochrona przeciwsłoneczna. Dzięki odpowiednio wysokim filtrom słońce nas nie poparzy. Jest to niezwykle istotne zwłaszcza w przypadku małych dzieci i osób starszych dla których światło słoneczne jest niezwykle szkodliwe. Poparzenia słoneczne trudno się goją, dlatego ochrona jest bardzo ważna.

Ważne jest również to co stosujemy po opalaniu. Kosmetyki do stosowania po opalaniu powinny zawierać substancje nawilżające i kojące podrażnioną po opalaniu skórę. Możemy stosować dedykowany balsam po opalaniu, lub szukać kosmetyków o takich składach, które będą silnie nawilżające. Dobrym pomysłem jest nawilżanie ciała olejkami, ale również masłami do ciała. Zaraz po opalaniu możemy stosować kosmetyki, które zawierają substancje chłodzące takie jak na przykład mentol. Przyniosą one zdecydowaną ulgę podrażnionej skórze.

Kosmetyki przeznaczone do opalania dzielimy na kremy, balsamy, pianki, ale również olejki. W zależności od naszych preferencji możemy wybrać odpowiadający nam kosmetyk. Wiele osób używa do opalania przyspieszaczy. Są to kosmetyki, które wspomagają opalanie, sprawiają, że szybciej uzyskujemy pożądany efekt. Kupując taki kosmetyk powinniśmy jednak zwrócić uwagę na jego skład. Zbyt chemiczny skład nie będzie odpowiedni dla naszej skóry i zamiast pomóc może podrażnić.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *