Peelingi

Niezastąpiony peeling do ciała

Dbanie o swoje ciało oraz cerę powinno trwać cały rok, niezależnie od aury za oknem. Wiele pań jednak zaczyna zwracać szczególną uwagę na stan swojej skóry dopiero, kiedy zbliża się sezon letni i należy pomyśleć o wakacjach oraz zakupie nowego kostiumu kąpielowego.

Niezastąpiony peeling do ciałaNajbardziej skutecznym kosmetykiem pomagającym nam w utrzymaniu dobrego stanu naszej skóry jest oczywiście peeling do ciała. Jego podstawowa funkcja to złuszczanie martwych komórek skóry oraz usuwanie wszelkich zanieczyszczeń nie do końca widocznych gołym okiem. W efekcie skóra jest dobrze odżywiona, gładka, a dodatkowo zostaje pobudzona do szybszej produkcji nowych komórek. Do tego będzie bardziej elastyczna i zyska świeższy, młodszy wygląd. Warto więc stosować ten kosmetyk naprawdę regularnie. Należy dobrać go oczywiście stosownie do stanu naszej skóry czy jej kondycji np. po zimie. Warto stosować także te przeznaczone specjalnie do twarzy, bo pomagają głęboko oczyścić cerę usuwając różne zanieczyszczenia oraz zapobiegać powstawaniu zaskórników.

Kosmetyk należy nakładać na wilgotną skórę, a następnie masować poszczególne części ciała, szczególną uwagę zwracając na stopy, łokcie oraz kolana, ponieważ tam skóra jest znacznie grubsza, bardziej zrogowaciała. Następnie należy go dokładnie zmyć i wklepać w skórę balsam. Najlepszy peeling do ciała to chyba ten gruboziarnisty np. cukrowy albo solny. Daje natychmiastowy efekt, pomaga na odwodnione części ciała jak np. łokcie, doskonale masuje uda czy pośladki. Warto wybrać taki z zawartością oleju, który dodatkowo natłuści i nawilży skórę. Bardzo dobrze złuszczają również i te, w których skład wchodzą kwasy owocowe. Mogą być stosowane właściwie do każdego rodzaju skóry, nawet wrażliwej, choć zawsze należy zachować ostrożność, żeby jej dodatkowo nie podrażnić. Warto także zainwestować w kosmetyk zawierający kofeinę, zwłaszcza jeżeli borykamy się z problemem cellulitu. Niezależnie jednak od rodzaju, jest to kosmetyk, który powinien znajdować się w każdej kobiecej łazience.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *