Kremy

Pielęgnacja cery tłustej na co dzień

Pielęgnacja cery tłustej na co dzień

Kiedy mamy do czynienia z cerą tłustą lub mieszaną, musimy odpowiednio ją pielęgnować, aby nasza skóra była zdrowo i pięknie wyglądała. Szczególnie tyczy się to osób, które brykają się z trądzikiem.

Jeśli więc nasza skóra ma skłonności do nadmiernej produkcji sebum, konieczne jest codzienne stosowanie kremów matujących.

Pielęgnacja

Pielęgnację cery tłustej powinniśmy rozpoczynać od łagodnie myjącego kosmetyku, który oczyści naszą skórę i pomoże pozbyć się nadmiaru sebum z naszej twarzy. Następnie powinniśmy użyć właściwego toniku, który przywróci naszej skórze odpowiednią wartość pH. Ostatnim i najważniejszym krokiem jest zastosowanie odpowiedniego kremu. I tutaj najlepiej sprawdza się krem matujący do twarzy, którego należy używać szczególnie w ciągu dnia. Ten kosmetyk zapobiegnie pojawieniu się nieestetycznej, błyszczącej warstwy na naszej twarzy, pozostawiając ją gładką i matową.

Jak wiadomo, światło odbija się od każdej powierzchni i dotyczy to również naszej twarzy. Jeśli mamy problemy z nadmierną produkcją sebum, tłusta powłoka na powierzchni skóry wzmoże intensywność odbijającego się światła, przez co nasza cera będzie się nieestetycznie świecić.

Kremy matujące

Krem matujący do twarzy posiada w składzie specjalne cząsteczki, które po nałożeniu kosmetyku na twarz powodują rozproszenie światła. Znajdziemy tu również substancje absorbujące łój skórny, przez co sebum nie będzie wytwarzało się w takich ilościach, jak do tej pory. Efekt? Gładka i matowa skóra o jednolitej powierzchni przez cały dzień. Co ciekawe, krem matujący do twarzy nadaje się doskonale również jako podkład dla kosmetyków do makijażu, ponieważ przedłuża on ich trwałość.

Obecnie na rynku znajdziemy wiele kremów matujących od licznych firm, jedne kosztują kilkanaście, inne zaś kilkaset złotych, w zależności od producenta, a także składu kremu. Warto jednak zrobić wcześniej rozeznanie i zapoznać się z opiniami klientów, aby zdecydować, który produkt będzie dla nas najodpowiedniejszy. Możemy również o poradę zgłosić się do dermatologa.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *