Cellulit

Walka z cellulitem

Cellulit jest problemem, z którym boryka się niejedna kobieta. Walka z nim nie należy do łatwych, ponieważ trudno zlokalizować jego faktyczne przyczyny. Ma też tendencję do nawracania. Walka ze zjawiskiem o tak różnych przyczynach powinna się opierać na różnych technikach. Nie wystarczy sam balsam antycellulitowy, w większości przypadków niezbędna okazuje się zmiana trybu życia oraz dieta.

Walka z cellulitemWarto jednak zacząć od przyjrzenia się przyczynom. Możliwe, że w rodzinie jest to problem przekazywany ciągle z pokolenia na pokolenie. Często za cellulit odpowiada odkładająca się woda a także nieprawidłowości hormonalne. Nie zaszkodzi wizyta u endokrynologa, który zleci specjalistyczne badania krwi pod kątem oszacowania ilości estrogenu. To właśnie jego nadmiar odpowiada za cellulit. Można także przyjrzeć się trybowi swojego życia – siedzący i zakładający zbyt mało aktywności fizycznej także sprzyja powstawaniu skórki pomarańczowej.

Istotą walki z cellulitem jest rozbicie źle rozłożonej tkanki tłuszczowej i ujędrnienie wiszącej skóry. w tym celu dopiero się specjalne ćwiczenia, które ułatwiają osiągnięcie tego celu. Pomocny jest też dobry krem na cellulit, który przyspieszy spalanie oraz modelowanie. Ważne jest odpowiednie nakładanie takiego kremu – powinien towarzyszyć mu masaż wykonywany dłońmi lub specjalną szczotką. Pobudzenie ukrwienia za pomocą wmasowanej substancji i samego mechanicznego ucisku sprawia, że pozbywanie się skórki pomarańczowej staje się szybsze i efektywniejsze.

Kolejną kwestią jest przewartościowanie swojego sposobu żywienia i zmienienie go tak, żeby zawierał wszelkie niezbędne składniki odżywcze oraz niezbyt wiele tłuszczu. Należy pamiętać, że owoce jedzone na noc odkładając się w postaci tłuszczu, ponieważ zawierają wiele cukru. To częsty błąd osób walczących o ukształtowanie ciała. Krem antycellulitowy wspiera w istotny sposób drogę do gładkiej skóry, jednak walka powinna być kompleksowa, najlepiej poprzedzona porządnym ustaleniem przyczyn problemu – wtedy będzie skuteczna.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *